دستگاه شرینگ

خرید دستگاه شیرینگ

دستگاه شیرینگ یا همان شیرینگ پک از دستگاه هاییست که در زمینه بسته بندی و پک کردن محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که این دستگاه استفاده گسترده ای در صنعت دارد، انواع مختلفی از آن طراحی و روانه بازار شده که هرکدام برای بخشی خاص قابل استفاده اند. از همین جهت پیش از خرید دستگاه شیرینگ بهتر است که با انواع متفاوت آن آشنا شده و مهم ترین نکات در زمینه خریدش را نیز فرا بگیرید.

قیمت دستگاه شیرینگ
تلفن یکتا پک
 

آشنایی با دستگاه شیرینگ و کاربرد آن

 

همانطور که پیش از این گفتیم دستگاه شیرینگ دستگاهی برای پک کردن و بسته بندی محصولات مختلفی از جمله نوشابه، آب معدنی و.. می باشد که پکیجینگ را به وسیله نایلون شیرینگ انجام می دهد. اگر درباره نایلون شیرینگ هم کنجکاوید باید بدانید که این متریال از دسته پلاستیک هاییست که از طریق حرارت تغییر شکل داده و پس از پیچیده شدن به دور محصول شکل آن را به خودش می گیرد. فرآیند حرارت دادن نیز معمولا به کمک سشوارهای صنعتی انجام می گیرد، اما نوعی از دستگاه های شیرینگ نیز در بازار موجودند که برای این کار به یک تونل حرارتی مجهز شده اند.

قیمت دستگاه شیرینگ
تلفن یکتا پک
 

آشنایی با انواع خرید دستگاه شیرینگ

 

دستگاه شیرینگ به طور رایج در دو نوع زیر طراحی و تولید می شود:

. دستگاه شیرینگ کابینی

این نوع دستگاه همانطور که از نامش پیداست به گونه ای طراحی شده که محصول برای بسته بندی باید در یک کابین یا محفظه مخصوص قرار گیرد. بهتر است توجه داشته باشید از آنجایی که مدت زمان بسته بندی در این دستگاه بیشتر از نوع دیگر است، دستگاه شیرینگ کابینی بیشتر برای مواردی استفاده می شود که تولید محصول باید با هزینه کمتر و سرعت پایین تر انجام شود.

. دستگاه شیرینگ تونلی

دستگاه شیرینگ تونلی طراحی خاص و ویژه ای دارد که روند بسته بندی را نسبت به گذشته تسهیل کرده است. برای پک کردن با این دستگاه شما باید محصول یا تعدادی از آن را (به عنوان مثال ۶ عدد آب معدنی) در دستگاه قرار دهید. در این دستگاه در ابتدا دور محصولات لایه ای پلاستیکی کشیده می شود که بعدا با عبور از تونل حرارتی و توسط حرارت ملایم ایجاد شده با بخار آب یا هیتر، کاملا به شکل محصول درآمده و آن را فرا می گیرد.

علاوه بر این دو نوع که با عنوان رایج ترین انواع دستگاه شیرینگ شناخته می شوند، دستگاه های دیگری نیز وجود دارند که از جمله آن ها می توانیم محصولات زیر را نام ببریم:

. دستگاه شیرینگ پک دوخت دستی (نیمه اتوماتیک): مناسب جهت بسته بندی محصولات با اندازه کوچک و متوسط

. دستگاه شیرینگ پک رومیزی: مناسب جهت بسته بندی محصولات کوچک

. دستگاه شیرینگ پک تمام اتوماتیک: این مدل مجهز به دوخت، دارای تونل حرارتی بوده و برای پک کردن محصولات کوچک و بزرگ قابل استفاده است.

. دستگاه لیبل شیرینگ: این دستگاه همانند نامش برای شیرینگ لیبل روی بطری ها استفاده می شود که مکانیزم اصلی آن در تونل حرارتی دستگاه انجام می گیرد.

قیمت دستگاه شیرینگ
تلفن یکتا پک
 

مهم ترین کاربردهای دستگاه شیرینگ

 

حال که با انواع دستگاه های شیرینگ آشنا شدید، بد نیست که با مهم ترین کاربردهای مختلف آن آشنا شوید تا بتوانید بهترین مورد ممکن را جهت خرید انتخاب کنید. در همین زمینه اصلی ترین صنایعی که از دستگاه شیرینگ بهره می گیرند به صورت زیر هستند:

. صنایع غذایی: جهت بسته بندی انواع غذاها، شکلات، چای، بیسکوییت، تن ماهی و..

. صنایع دارویی: جهت بسته بندی انواع شربت، شامپو، قرص و..

. صنایع شیمیایی: جهت بسته بندی انواع روغن، ضد یخ و..

. صنایع آرایشی بهداشتی: جهت بسته بندی انواع لوسیون، کرم، عطر، ادکلن و..

. صنایع تولید اسباب بازی: جهت بسته بندی انواع پازل ها، لوازم تحریر، کتاب و..

. صنایع شوینده و پاک کننده: جهت بسته بندی انواع سفید کننده، جرم گیر، مایع ظرفشویی و..

قیمت دستگاه شیرینگ
تلفن یکتا پک
 
مهم ترین نکات برای خرید دستگاه شیرینگ
 

پیش از خرید دستگاه شیرینگ بهتر است که حتما به موارد زیر توجه داشته باشید:

. ابعاد و اندازه محصول

قبل از خرید حتما از خودتان بپرسید که محصول تولیدی چه ابعاد و اندازه ای دارد و با توجه به آن کدام نوع دستگاه شیرینگ بهترین کاربرد را برای تان خواهد داشت؟

. سرعت بسته بندی

بدون شک سرعت بسته بندی یکی از مهم ترین فاکتورهاییست که به هنگام خرید دستگاه شیرینگ باید به آن توجه کنید. برای تشخیص دستگاه مناسب ببینید که چه سرعتی لازم دارید و اصلا چند شیفت کاری برای خط تولید فعالیت می کنند؟ به عنوان نمونه اگر دو شیفت کاری دارید، در هر شیفت باید چند محصول و با چه سرعتی بسته بندی شوند؟

. نوع خط تولید

توجه کنید که در خط تولید شما امکان دپو محصول و بسته بندی جداگانه آن وجود دارد یا اینکه تمام مراحل تولید پشت سر هم و به طور پیوسته صورت می گیرد؟

. فضای تولید

برای انتخاب و خرید بهترین دستگاه شیرینگ باید به ابعاد دستگاه نیز توجه داشته باشید و ببینید که چه اندازه ای برای فضای تولیدی شما و نحوه چیدمان آن مناسب خواهد بود.

. بررسی حساسیت های محصول

محصول موردنظر باید از نظر حساسیت های مختلف مورد بررسی قرار گیرد. به عنوان نمونه بسته بندی موادی که به حرارت حساسند به نکات ویژه ای نیاز دارد که هنگام خرید دستگاه شیرینگ حتما باید به آن توجه کنید.

. تکنولوژی دستگاه و سابقه اپراتورها

بدون شک امروزه تمامی دستگاه های صنعتی در حال تغییر و مجهز شدن به تکنولوژی های جدید هستند که باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید. همچنین دانش و میزان سابقه اپراتورهایی که با دستگاه کار می کنند بسیار مهم است؛ زیرا خرید دستگاهی که نمی توانید به درستی با آن کار کنید هیچ سودی برای تان نخواهد داشت.

. توان مالی

باید آگاه باشید که تمام هزینه ها تنها در خرید دستگاه شیرینگ خلاصه نمی شود؛ بلکه موارد دیگری همچون هزینه های نگهداری، تعمیرات و.. نیز وجود دارند که برای تامین صحیح آن ها باید به بودجه و توان مالی شرکت تان توجه کنید.

قیمت دستگاه شیرینگ
تلفن یکتا پک
 
قیمت دستگاه شیرینگ
 

اگر شما هم خواستار خرید دستگاه شیرینگ هستید، باید بگوییم که قیمت این دستگاه به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که هنگام خرید باید تمام آن ها را در نظر بگیرید. در همین زمینه از جمله فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت دستگاه شیرینگ می توانیم به نوع دستگاه، حجم تولید، ظرفیت، تکنولوژی آن و.. اشاره کنیم. شما برای خرید بهترین انواع این دستگاه ها و همچنین آگاهی از قیمت شان می توانید با شرکت یکتا پک تماس حاصل کرده و از مشاوران مجرب آن ها کمک بگیرید.

قیمت دستگاه شیرینگ
تلفن یکتا پک
 
سخن آخر خرید دستگاه شیرینگ
 

در این مطلب دستگاه شیرینگ و همچنین نحوه کار، انواع و ویژگی های مورد نظر در خرید آن برای شما ذکر شد. توجه داشته باشید که برای خرید دستگاه شیرینگ موارد دیگری همچون قطعات دستگاه، تجهیزات، ظرفیت و.. نیز اهمیت دارند که باید به تمامی آن ها توجه کافی داشته باشید. شرکت یکتا پک با فعالیت در این زمینه فرصت خرید بهترین دستگاه های بسته بندی رابرای مشتریان فراهم کرده که تمامی محصولات آن در کنار کیفیت، از قیمت مناسب نیز برخوردارند. در نهایت امیدواریم که تمامی نکات گفته شده شما را برای خرید دستگاهی مناسب و کاربردی راهنمایی کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *