دستگاه تسمه کش

قیمت دستگاه تسمه کش

دستگاه های تسمه کش از جمله تجهیزاتی هستند که برای بسته بندی کارتن ها از آن ها استفاده می کنند. این دستگاه ها دارای طراحی و ظاهری ساده بوده و برای کسب و کارهایی که نیاز به بسته بندی کارتن دارند مناسب است. کاربری این دستگاه ساده بوده و هر فردی می تواند بدون نیاز به آموزش خاصی از آن استفاده کند. این تجهیزات را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین تجهیزات بسته بندی به شمار آورد.

دستگاه های تسمه کش در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند که هر یک از آن ها برای کسب و کارهای خاصی طراحی شده اند. یک موضوع مهمی که در مورد دستگاه های تسمه کش وجود دارد، قیمت آن ها است. برای آشنایی با قیمت دستگاه تسمه کش و دیگر ویژگی های آن ما موضوع این مقاله را به معرفی دستگاه تسمه کش و بررسی ویژگی و قیمت آن اختصاص داده ایم.

دستگاه تسمه کش
تلفن یکتا پک
 

آشنایی با دستگاه تسمه کش

 

قیمت دستگاه تسمه کش این گونه است که همان گونه که در ابتدا نیز عنوان کردیم یکی از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای خط تولید کارتن، دستگاه های تسمه کش هستند. این دستگاه ها با استفاده از طراحی خاص خود می توانند در مراحل بسته بندی، جعبه های محصولات مختلف را با استفاده از انواع تسمه ها، تسمه کشی نمایند. استفاده از این دستگاه ها در خط تولید موجب شده تا بسته بندی با سرعت بیشتری انجام شود.

دستگاه های تسمه کش در مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. هر یک از این دستگاه ها برای صنعت و کسب و کار مختلفی کاربرد دارند. قیمت دستگاه تسمه کش در هر یک از مدل های آن ها متفاوت بوده و بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. شما برای انتخاب هر یک از انواع این دستگاه باید به نوع خط تولید خود توجه داشته باشید. برای مثال دستگاه های تسمه کش اتوماتیک و نیمه اتوماتیک گزینه مناسبی برای بسته های سنگین و نیمه سنگین هستند.

دستگاه تسمه کش
تلفن یکتا پک
 

دلیل اهمیت وجود دستگاه تسمه کش در صنایع

 

هر صنعتی برای بسته بندی محصولات خود به دستگاه تسمه کش نیاز دارد. زمانی که یک محصول تولید شده و آماده عرضه می شود باید بسته بندی آن به صورت دقیق و مرتب باشد تا از آسیب دیدن محصول و بهم ریختگی بسته بندی ها جلوگیری شود. بدین منظور آن ها را با استفاده از این دستگاه ها تسمه کشی می کنند.

به عبارتی می توان گفت این تسمه کشی نوعی محافظ برای جعبه محصولات به شمار می رود. پس می توان گفت برای بسته بندی و عرضه یک محصول به  بازار اولین مرحله بسته بندی درست و اصولی آن است. دستگاه های بسته بندی توانسته تا با تسمه کشی نقش بسزایی در حفظ و نگهداری محصولات داشته باشند و حمل و نقل آن ها نیز بدون هیچ مشکلی انجام خواهد شد.

دستگاه تسمه کش
تلفن یکتا پک
 

نحوه عملکرد انواع مدل های دستگاه تسمه کش

 

دستگاه های تسمه یا به صورت پرتابل یا قابل حمل و یا به صورت میزی تولید می شوند. دستگاه های تسمه کش از نظر نیروی مورد نیاز در چهار نوع وجود دارند که عملکرد هر یک از آن ها متفاوت بوده و برای تسمه کشی از دو نوع تسمه فلزی و پلاستیکی استفاده می کنند.

تسمه کش قابل حمل بادی

نیروی مورد نیاز دستگاه تسمه کش پرتابل بادی با استفاده از باد بوده و از دو مدل تسمه فلزی و پلاستیکی استفاده می شود.از این مدل دستگاه تسمه کش برای تسمه کشی مواردی همچون موزاییک، آخر، بلوک و غیره استفاده می کنند.

تسمه کش قابل حمل شارژی

این مدل از دستگاه تسمه کش برای انجام فرایند تسمه  کشی به کابل  برق و  کمپرسور نیاز ندارد. از  این دستگاه برای بسته بندی محصولات سنگین  وزن استفاده می کنند.

تسمه کش قابل حمل دستی

از ساده ترین نمونه های دستگاه تسمه کشی می توان به تسمه کش دستی اشاره کرد. این دستگاه با استفاده از نیروی مکانیکی تسمه کشی را انجام می دهد.

تسمه کش میزی برقی

از تسمه کش برقی برای صنایع بزرگ و تولیدات وسیع استفاده می کنند. دستگاه های تسمه کش برقی در دو مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید می شوند که در ادامه این دو مدل را بررسی می کنیم.

دستگاه تسمه کش
تلفن یکتا پک
 
انواع دستگاه تسمه کش برقی
 

دستگاه های تسمه کش در دو نمونه دستگاه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید می شوند. هر دو نوع دستگاه عملکرد یکسانی داشته و یک تفاوت جزئی با هم دارند و در دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک هنگامی که کارتن محصول روی تسمه قرار داده می شود، یک اپراتور باید تسمه را به سمت ورودی هدایت کرده و پس از این کار دستگاه خود تسمه را به دور جعبه پیچیده و بسته بندی را انجام می دهد.

در این مدل از دستگاه های تسمه کش این امکان برای کاربران فراهم شده تا بتوانند تسمه دور کارتن را از نظر شل بودن و سفت بودن با استفاده از تنظیمات فنر تنظیم  کنند. فراموش نکنید که سفت بودن بیش از اندازه فنر موجب آسیب رسیدن و پاره شدن جعبه محصول می شود. قیمت دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک در مقایسه با نوع اتوماتیک آن پایین تر است.

این در حالی است که در دستگاه های تسمه کش تمام اتوماتیک به وجود کاربر نیازی نبوده و دستگاه خود به صورت خودکار تمام مراحل تسمه کشی را به  صورت یکسان انجام می دهد. از این نوع دستگاه تسمه کشی در صنایع و کسب و کارهای بزرگ که حجم بسته بندی بسیار بالایی دارند، استفاده می شود. در صورتی که دارای کسب و کار و کارگاه های کوچک تری هستید و نمی توانید به دلیل بالا بودن قیمت دستگاه تسمه اتوماتیک آن  را تهیه کنید، بهتر است به دنبال خرید نوع نیمه اتومات آن باشید.

دستگاه تسمه کش
 
قیمت دستگاه تسمه کش
 

همان طور که در ابتدا نیز بیان کردیم قیمت دستگاه تسمه کش برای کاربران اهمیت زیادی دارد. در واقع این یکی از مواردی است که کاربران قبل از هر چیزی به آن توجه می کنند. در این خصوص باید بگوییم که قیمت این دستگاه در کنار کاربردی بودن آن بسیار مقرون به صرفه است. عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند روی قیمت دستگاه تسمه کش تاثیر داشته باشند.

همان طور که متوجه شدید این دستگاه در مدل های مختلفی در بازار موجود است. بنابراین می توان نتیجه گرفت هر یک از مدل ها با توجه به کارکرد و مشخصات  فنی دارای قیمت های مختلفی هستند. برای مثال دستگاه های تسمه کش تمام اتوماتیک نسبت به دستگاه های نیمه اتوماتیک قیمت بالاتری دارند و دلیل آن را می توان  عدم نیاز به اپراتور بیان کرد.

به علاوه کیفیت دستگاه و برند سازنده آن نیز از دیگر فاکتورهایی هستند که می توانند روی قیمت دستگاه تسمه کش تاثیر بگذارند. قطعا برندهای معروف به دلیل این که شناخته شده هستند و محصولات با کیفیتی را تولید می کنند، محصولات خود را با قیمت بالاتری ارائه می دهند. بنابراین در زمان خرید باید به برند و کیفیت دستگاه تسمه کش توجه کنید.

تلفن یکتا پک
 
جمع بندی
 

دستگاه تسمه کش از جمله تجهیزات مهم و کاربردی برای بسته بندی محصولات مختلف به شمار می رود. این دستگاه ها در مدل ها و نمونه های مختلفی تولید می شوند. قیمت دستگاه تسمه کش برای هر یک از این مدل ها متفاوت است. همان طور که اشاره کردیم عوامل مختلفی می توانند روی قیمت این تجهیزات تاثیر داشته باشند که در مطالب فوق آن ها را مورد بررسی قرار دادیم

تلفن یکتا پک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *